Skal du til Fredericia i weekenden, så bør du lægge vejen forbi Wiegaardens fotostudie.
Her kan du få foreviget dig og din hund, når vores professionelle fotografer står klar til at fange netop jer i studiet.
Som noget helt særligt for denne udstilling deltager du også i en konkurrence, hvis du får taget et billede i Wiegaardens fotostudie.
Blandt alle, der har fået taget et billede, trækker vi nemlig lod om et billedprint i 30x40 cm på eksklusivt mat fotopapir, der egner sig perfekt til at pryde væggen derhjemme.
Vi trækker to vindere, som hver får lov at vælge, hvilket af deres billeder, de vil have tilsendt.
Selve fotograferingen er gratis. Du kan vælge at købe et af billederne, der bliver taget på standen, eller du kan vente med at bestemme dig, til du kommer hjem. Og du kan selvfølgelig også vælge slet ikke at købe et af billederne.
Vi glæder os rigtig meget til at se jer i Fredericia.
Gitte Morell har skruet ned for opdræt og udstilling, men op for design og detaljesans. Med tøjmærket, CBK, producerer hun suits, der kombinerer bling og bevægelse, og som i dag bæres af udstillere i hele verdenen.
Du kan nu finde alle billeder fra udstillingen i Vejen online.
For anden gang denne weekend sikrede den imponerende borzoi Borscana Sing A Song sig en Best in Show-titel ved DKK’s internationale udstilling i Vejen.
Inden det går løs i Fredericia, har vi lige en lille fredagsquiz om phalenen
Så er billederne fra udstillingen i Fredericia kommet på hjemmesiden.
Snart går det løs med endnu en udstillingssæson, og vi stiller med både fotostudie, fotograf og journalist
Vores fotografer fik ondt i pegefingrene i weekenden i Fredericia, fordi der var så mange søde hunde og mennesker at tage billeder af. Nu kan du selv købe et eller flere af billederne
Klokken 10 startede udstillingen i Fredericia. Vi er klar til dig
Søndagens juniorhandling blev en flot handlerdyst med nye og kendte ansigter
Her i sommerferien tager vi fat i nogle af de raceportrætter, som tidligere er blevet bragt i Dansk Kennel Klubs medlemsmagasin HUNDEN.
Her i sommerferien tager vi fat i nogle af de raceportrætter, som tidligere er blevet bragt i Dansk Kennel Klubs medlemsmagasin HUNDEN.
Vi ser lidt nærmere på syv symptomer, som er vigtige for alle hundeejere at kunne genkende
Danmark bugner af lækre badestrande med blå flag, men her er hunde forbudt. Læs her hvorfor
Her i sommerferien tager vi fat i nogle af de raceportrætter, som tidligere er blevet bragt i Dansk Kennel Klubs medlemsmagasin HUNDEN.
Foråret og sommeren er højsæson for ærter fra vores egne haver. Vi elsker dem – især selve ærten, men mange synes også godt om bælgen, hvis man har fjernet den seje hinde indeni. Det hele kan heldigvis også spises af vores hunde.
Økonomi, livsstil og etiske overvejelser har i 2024 påvirket danskernes valg af hund, forklarer Agrias hundeekspert, Lotte Evers, som analyserer årets top 25 over Danmarks mest populære hunderacer.
Her i sommerferien tager vi fat i nogle af de raceportrætter, som tidligere er blevet bragt i Dansk Kennel Klubs medlemsmagasin HUNDEN.
Halter økonomien eller er dyreholdet vokset dig over hovedet, så kan du i denne og næste uge gratis indlevere dit dyr hos Dyreværnet
Ti vigtige tegn på kræft hos hunde, som du ikke må overse