Open by Night hos Back on Track

14-11-2017 08:16, af Pressemeddelelse

Back on Track Danmark inviterer til Open by Night. Kom til en hyggelig aften og mød personalet og kollegaer fredag d. 17 november kl. 16-22 i Viborg. Der er 20% på alle Back on Track produkter hele aftenen

Copyright Ridehesten.com

Back on Track holder Open by Night fredag d. 17 november kl. 16-22 på Jegindøvej 4D 8800 Viborg. Her kan du møde personalet og kollegaer til smagsprøver og gode procenter på flere produkter hele aftenen. Blandt andet er der 20% på alle Back on Track produkter.

Til arrangementer kommer Kingsmoor, som uddeler smagsprøver fra deres 'New Nordic madpakker' lavet af nordiske råvarer til både hunde og katte. Butik Balou lægger også vejen forbi og tilbyder 20% på alt, hvad de medbringer af blandt andet hundesnacks, indhegninger, snore, halsbånd og legetøj. 

Pavo, som producerer hestefoder, deltager også og giver 20% på alle tilskudsprodukter samt rådgivning om deres brede kvalitetsortiment af foder. Søndergård Rideudstyr medbringer et bredt udvalg af rideudstyr med bla. dækkener og varmt tøj til både hest og rytter. Her kan du spare op til 70% på produkterne. 

Derudover vil der være en pølsevogn til at stille sulten ved. Back on Track ser frem til at byde jer velkommen til en hyggelig Open by Night. 

Copyright Ridehesten.com

Læs også

Se billederne: DKK-Viby & Back on Track agility 2022

28-05-2022 17:40, af Bjarke Kirkegaard Nielsen
Foto|

I denne weekend har der været stort agilitystævne i Viby. Vi var på besøg i dag. Se billederne

Back on Track Danmark: Hovedsponsor for Danmarks største udendørs agility stævne

09-04-2022 10:14, af Bjarke Kirkegaard Nielsen

Danmarks største udendørs agilitystævne foregår hos DKK Viby 26. - 28. maj. Back on Track Danmark er blevet hovedsponsor for stævnet de næste tre år

Mangler du en julegave? – Prøv Back on Track

20-12-2016 08:57, af Kasper Larsson
Back on Track har i mange år udviklet de bedste produkter til både hunde, heste og deres mennesker

Nyhedsvagt

Har du en nyhed eller en god historie?

Karina Green Damsgaard

Nyhedsvagt

Karina Green Damsgaard

kar@hunden.dk

Skriv til os

Mest læste

Døgnet efter en operation

16-01-2022 09:57, af Astrid Holtet

At få sin hund hjem efter den har været i narkose og gennem en operation, kan være en overvældende oplevelse og give anledning til bekymring – vi ser på hvad du skal være opmærksom på det første døgn efter operationen

Dansk dobbelttriumf ved VM i Ungarn

25-11-2025 13:47, af Karina Green Damsgaard

Verdensmester Henrik Andersen og Wia og bronze til Kim Andersen og Mindful Baron

Kulde og ældre hunde

26-11-2025 13:35, af Rinnie Mathilde Ilsøe

Vinterkulden påvirker alle hunde, men ældre hunde er særligt sårbare, når temperaturen falder. Stive led, reduceret muskelmasse og nedsat temperaturregulering gør, at vinteren kræver ekstra opmærksomhed og omsorg

7 vigtige symptomer på sygdom, som du skal holde øje med

14-01-2022 15:00, af Astrid Gerd Holtet

Vi ser lidt nærmere på syv symptomer, som er vigtige for alle hundeejere at kunne genkende   

Hvordan vælger hunden sin yndlingsperson?

22-02-2025 08:30, af Cecilie Friis Amstrup

Nogle hunde ser ud til at knytte sig stærkere til én bestemt person i husstanden, mens andre virker lige glade for alle. Hvad afgør, hvem der bliver hundens favorit? Handler det om, hvem der fodrer den, hvem der leger mest med den, eller er der helt andre faktorer på spil?

Vitus og Hundestjernen – 1. december

01-12-2025 19:00, af Anne Egede

En stille decembernat bliver alt andet end almindelig, da Vitus – en lille hvid hund med et stort mod – pludselig kastes ud i et mystisk lysfænomen i haven. Mens farver eksploderer på himlen, og en lysende kugle dukker op blandt roserne, vågner noget mørkt under egetræet. Og Vitus er den eneste, der ser det

Din hund skal til dyrlægen - også når den er rask

27-11-2017 16:00, af dyrlæge Line Diemer, FAMILIEDYRLÆGERNE

Korrekt forebyggelse kan mindske risikoen for sygdom hos din hund. Derfor er det en god ide, med jævne mellemrum, at tage hunden med til sundhedseftersyn hos dyrlægen

DRK gør klar til juleudstilling i Køge i morgen

28-11-2025 12:00, af Karina Green Damsgaard

Dansk Retriever Klub er klar til at åbne dørene til årets juleudstilling i Køge Hallerne lørdag den 29. november. Dagen byder på championparade, internationalt dommerpanel og masser af flotte retrievere i ringen

Seniorhunden – 10 ting der sker når hunden bliver gammel

15-10-2017 12:03, af Astrid Gerd Holtet

Når hunden bliver gammel, sker der en masse ændringer, som har betydning for dens sundhed. Vi har kigget nærmere på ti af de ting, der ændrer sig hos seniorhunden. 

Ny funktion i hundeweb giver bedre overblik over din hunds sundhedsdata

30-01-2025 12:06, af Cecilie Friis Amstrup

Dansk Kennel Klub har lanceret en ny mulighed for hundeejere og opdrættere, der ønsker at registrere sundhedsresultater, som ikke er omfattet af officielle avlskrav og -anbefalinger. Funktionen “Anden sundhed” giver bedre overblik og lettere adgang til hundes sundhedsdata.